Bournemouth Universitesi

Bournemouth Universitesi

Bournemouth Üniversitesi (kısaca BU), ana kampüsü komşu Poole’da bulunan Bournemouth, Dorset, İngiltere’de bulunan bir devlet üniversitesidir. Üniversite, 1992 yılında yeni üniversitelerden biri olarak kuruldu ancak öncülünün kökeni 1900’lü yılların başlarına dayandı.

Üniversite, “Yılın Üniversitesi” ve “Yılın Araştırma Projesi” için 2009 Times Yüksek Öğretim (THE) Ödülleri ile İngiliz yüksek öğreniminde iki ödülün finalistiydi.

Geleneksel olarak mesleki kurslara odaklanmasıyla tanınan Bournemouth Üniversitesi, 2000’li yıllarda müfredatını desteklemek ve bölgesel ve ulusal ekonomilere katkıda bulunmak maksadıyla araştırma yapmak için yatırım yapmıştır. Üniversite halen 1.500’den fazla uluslararası öğrenci de dahil olmak üzere 16.000’in üzerinde öğrenciye sahiptir.

Üniversite, Medya Uygulamasında Mükemmellik Merkezi (CEMP) ‘ne ev sahipliği yaparak medya endüstrilerindeki çalışmaları nedeniyle tanınmaktadır. Üniversiteden mezun olanlar, 86. Akademi Ödülleri’nde Görsel Efektif Oscarında Başarı Ödülünü alan “Yerçekimi” de dahil olmak üzere bir dizi Hollywood filminde çalıştı. [3]

Vizyonumuz, BU’nun mevcut üstün başarısını, hizmet mükemmellik temelli akademik mükemmellik temelli ayırıcı bir teklif oluşturmak için oluşturmaktadır. Özünde araştırma, eğitim ve mesleki uygulamanın güçlü birleşimi olup, toplamın bileşenden daha fazla olduğu benzersiz bir akademik deneyim yaratılmıştır. Bunu başarmak için, yeni fikirleri, öğrenmeyi ve düşünce liderliğini harekete geçiren sürekli ve verimli bir bilgi alışverişi yaratmak için ilham verici öğretim, birinci sınıf araştırma ve mesleklerdeki son düşünceyi bir araya getiriyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir